OBWE w ciągu ostatniego dnia odnotowała dwa przypadki naruszenia rozejmu w Donbasie

OBWE w ciągu ostatniego dnia odnotowała dwa przypadki naruszenia rozejmu w Donbasie

Ukrinform
SMM OBWE odnotowała dwa naruszenia zawieszenia broni w obwodzie donieckim w ciągu ostatnich 24 godzin i nie wykryła żadnych takich naruszeń w obwodzie ługańskim.

Poinformowano o tym w codziennym raporcie nr 275/2020 , opublikowanym przez Specjalną Misję Monitorującą OBWE na Ukrainie (SMM) 18 listopada 2020 r. - donosi korespondent Ukrinform.

„W obwodzie donieckim SMM odnotowała dwa naruszenia zawieszenia broni na południe od Donieckiej stacji filtrującej (15 km na północ od Doniecka)” - czytamy w raporcie.

Należy zauważyć, że w poprzednim okresie sprawozdawczym w tym obszarze odnotowano również dwa naruszenia zawieszenia broni.

„W obwodzie ługańskim misja nie odnotowała żadnych naruszeń zawieszenia broni, również w poprzednim okresie sprawozdawczym” - napisała SMM.

Ostatnie naruszenie zawieszenia broni w obwodzie ługańskim zostało odnotowane przez misję 14 listopada.

Przypomnijmy, po spotkaniu Trójstronnej Grupy Kontaktowej 22 lipca, która uzgodniła dodatkowe środki w celu wzmocnienia zawieszenia broni od godziny 00:01 w dniu 27 lipca do końca okresu sprawozdawczego, SMM odnotowało łącznie 2427 naruszeń zawieszenia broni w obwodach donieckim i ługańskim (w tym 968 wybuchy, 51 niezidentyfikowanych wystrzałów, 30 wybuchów płomienia wylotowego, 26 flar, a także 1352 ostrzały).

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-