W pobliżu Kamianki okupanci użyli moździerzy, w rejonie Marinki działał snajper

W pobliżu Kamianki okupanci użyli moździerzy, w rejonie Marinki działał snajper

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia okupanci pięciokrotnie otworzyli ogień na pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jak podaje Ukrinform, poinformowało o tym centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„W ciągu ostatniego dnia, 13 listopada, odnotowano pięć naruszeń rozejmu przez formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej i jej najemników na obszarach działalności jednostek ukraińskich” - głosi komunikat.

Należy zauważyć, że proklamowany reżim zawieszenia broni został zerwany przez wroga w pobliżu Kamianki, strzalano z moździerza kalibru 82 mm. W rejonie miejscowości Wodjane - wróg strzelał z automatycznego granatnika i ręcznego granatnika przeciwpancernego. A w rejonie osady Marinka zarejestrowano działania wrogiego snajpera. Aby ocalić życie i zdrowie ukraińskich obrońców, nasi żołnierze zareagowali odpowiednio, po czym wróg zaprzestał ostrzału.

Na innym obszarze, w pobliżu miejscowości Szumy, rosyjscy okupanci użyli drona wyposażonego w aparat zrzutowy dla bomb, VOG-17. Żołnierzom z oddziału walki elektronicznej Sił Połączonych udało się wyeliminować wrogi dron.

W sztabie dodano, że wśród żołnierzy Sił Połączonych nie odnotowano strat ani obrażeń bojowych.

Od początku bieżącego dnia, 14 listopada, naruszenia porozumień osiągniętych podczas spotkania Trójstronnej Grupy Kontaktowej nie zostały odnotowane na wszystkich odcinkach linii demarkacyjnej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-