Zełenski - Na granicy nie powinno być słabego punktu, to kwestia bezpieczeństwa narodowego

Zełenski - Na granicy nie powinno być słabego punktu, to kwestia bezpieczeństwa narodowego

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas roboczej podróży do obwodu ługańskiego odwiedził biuro inspektorów służby granicznej „Rozsypne” - podaje Biuro Prezydenta, donosi Ukrinform.

„Głowa państwa zapoznał się z ćwiczeniami taktycznymi i specjalnymi straży granicznej. Grupa szybkiego reagowania zademonstrowała odpór zbrojnej prowokacji" - czytamy w komunikacie.

Prezydent obejrzał również modele wyposażenia specjalnego - samochody „Kozak-2”, „KrAZ Cougar”, Land Rover oraz zapoznał się z wyposażeniem specjalnego zintegrowanego sprzętu informatycznego, który ma zapewnić niezawodną komunikację w terenie.

Zełenskiemu pokazano przykłady broni i urządzeń kontroli radiologicznej, które są w posiadaniu straży granicznej.

Prezydent dokonał również inspekcji pomieszczeń mobilnego szpitala polowego przeznaczonego dla 60 pacjentów. Dział laboratorium wyposażony jest w nowoczesny sprzęt, w tym aparaty rentgenowskie, tomografię komputerową i USG. Część sprzętu została zakupiona za środki pochodzące z Funduszu Anty-COVID-19. Szpital polowy dysponuje niezbędnym sprzętem do ogrzewania w okresie zimowym.

W oddziale budynku administracyjnego Prezydentowi pokazano system monitoringu za granicą państwową, sale lekcyjne i jadalnię.

W trybie komunikacji wideo Prezydent wysłuchał meldunków szefów oddziałów przygranicznych.

Ponadto Zełenski rozmawiał ze strażą graniczną i wręczył odznaczenia państwowe.

„Fajnie jest, gdy państwo zdąża odznaczać najlepszych. To właśnie robimy dzisiaj - pokazując całemu krajowi, że mamy chłopców, dzięki którym nasze społeczeństwo może żyć swoim zwykłym spokojnym życiem, cieszyć się spokojnym niebem, czasem nawet zapominając o niebezpieczeństwie. O tym samym niebezpieczeństwie, które udaje się Wam wyeliminować” - powiedział Prezydent.

Zełenski podkreślił, że granica państwowa jest najważniejszym miejscem, na której państwo powinno działać jak najbardziej efektywnie.

Dlatego, jego zdaniem, wiele pozostaje jeszcze do zrobienia, aby zmodernizować granice Ukrainy - zapewnić wszelkie narzędzia techniczne i informacyjne do ochrony przed wrogiem.

„Na granicy nie powinno być słabych punktów. Dla nas to nie tylko kwestia ekonomiczna i walka z przemytem. Jest to kwestia strategiczna dla bezpieczeństwa narodowego Ukrainy. Trwająca konfrontacja hybrydowa stwarza szczególne zagrożenia. I jako jedyni w Europie wiemy, jak przeciwdziałać takim zagrożeniom. Wiemy, jak być nowocześni, wiemy, jak być skuteczni” - podkreślił prezydent.

Zełenski wyraził też przekonanie, że Ukraina odzyska pełną kontrolę nad granicą w obwodach donieckim i ługańskim.

„Jest to niezbędny warunek bezpieczeństwa dla przeprowadzenia kolejnego pozytywnego procesu politycznego w Doniecku i Ługańsku. To właśnie nasza straż graniczna potwierdzi, że deokupacja niektórych rejonów obwodów donieckiego i ługańskiego nastąpiła w całości”- powiedział Prezydent i wezwał Służbę Graniczną do przygotowania się na ten dzień.

Obecni uczcili także minutę ciszy pamięć zmarłych funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Przypomnijmy, 6 listopada prezydent Wołodymyr Zełenski złożył roboczą wizytę w obwodzie ługańskim. Prezydent spotkał się na froncie z żołnierzami.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-