UE jest zaniepokojona naruszeniami zawieszenia broni w Donbasie

UE jest zaniepokojona naruszeniami zawieszenia broni w Donbasie

Ukrinform
UE jest głęboko zaniepokojona złamaniem zawieszenia broni i stratami ukraińskiej armii w ubiegłym tygodniu w wyniku ostrzału oddziałami wspieranymi przez Rosję – napisano w oświadczeniu Unii Europejskiej w sprawie agresji Rosji na Ukrainę i nielegalnej okupacji Krymu, ogłoszonym na posiedzeniu Stałej Rady OBWE w Wiedniu 6 listopada, relacjonuje własny korespondent Ukrinform.

„Te trzy miesiące względnego spokoju w strefie konfliktu od czasu wejścia w życie zawieszenia broni miały bardzo pozytywny wpływ na życie cywilów. Jest to szczególnie mile widziane w kontekście eskalacji pandemii w regionie. Jesteśmy jednak głęboko zaniepokojeni naruszeniami zawieszenia broni i nowymi ofiarami wśród ukraińskiej armii w zeszłym tygodniu w wyniku ostrzału oddziałów, wspieranych przez Rosję”- czytamy w oświadczeniu.

Jednocześnie UE pochwaliła powściągliwość Ukrainy w odpowiedzi na zbrojne prowokacje, a także jej chęć wykorzystania Trójstronnej Grupy Kontaktowej do deeskalacji napięć.

„Wzywamy Rosję do wykazania takiej samej konstruktywnej postawy w ramach TGK w celu wznowienia konstruktywnej dyskusji w kwestiach politycznych” - powiedziała Unia Europejska.

Przypomnijmy, w ciągu ostatniego tygodnia wzrosła liczba naruszeń zawieszenia broni przez rosyjskie siły okupacyjne w Donbasie, w wyniku czego siły OSP poniosły straty.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-