W ciągu ostatnich 24 godzin okupanci sześciokrotnie zrywali rozejm w Donbasie

W ciągu ostatnich 24 godzin okupanci sześciokrotnie zrywali rozejm w Donbasie

Ukrinform
W Donbasie w ciągu ostatnich 24 godzin, 4 listopada, odnotowano sześć naruszeń reżimu zawieszenia broni przez formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej.

Jak podaje Ukrinform, poinformowało o tym centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku.

Tak więc, według sztabu, rosyjskie siły okupacyjne naruszyły rozejm niedaleko miejscowości Nowoługańskie i Szyrokino. W tych obszarach wróg wykorzystał automatyczne granatniki przeciwpancerne. W okolicy miejscowości Hnutowe, Awdijiwka i Wodjane wróg strzelał z granatników różnych systemów i z broni strzeleckiej.

Sztab odnotował, że wśród żołnierzy Sił Połączonych nie ma strat ani obrażeń w wyniku ostrzałów wroga.

Dodatkowo w pobliżu miejscowości Szumy udokumentowano przelot nieprzyjacielskiego drona, który przekroczył linię demarkacyjną. Używając broni strzeleckiej, żołnierze Sił Połączonych zestrzelili wrogiego drona.

Od początku dnia 5 listopada na wszystkich odcinkach linii demarkacyjnej panował rozejm, nie odnotowano żadnych naruszeń porozumień o zawieszeniu broni - czytamy w raporcie.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-