Okupanci wczoraj prowokowali w rejonie miejscowości Wodjane i zapuszczali drona

Okupanci wczoraj prowokowali w rejonie miejscowości Wodjane i zapuszczali drona

Ukrinform
1 listopada, oddziały zbrojne Federacji Rosyjskiej dwukrotnie naruszyły porozumienia osiągnięte w ramach Trójstronnej Grupy Kontaktowej - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskich żołnierzy zostały ostrzelane w rejonie miejscowości Wodjane - z broni strzeleckiej.

"Ostrzały nie zagrażały naszym żołnierzom, więc ukraińscy obrońcy nie użyli broni w odpowiedzi na prowokacyjne działania wroga" - czytamy w oświadczeniu.

Wśród ukraińskich żołnierzy nie odnotowano strat ani obrażeń w walce.

Ponadto w rejonie miejscowości Wodjane, wbrew ustaleniom zawartym w Trójstronnej Grupie Kontaktowej, zarejestrowano przelot nieprzyjacielskiego UAV typy „Quadrocopter” z przekroczeniem linii demarkacyjnej. Dron wroga został unieszkodliwiony przez urządzenia radioelektroniczne, co uniemożliwiło jego dalsze użycie.

Od początku dnia rosyjskie siły okupacyjne nie złamały zawieszenia broni.

Siły ukraińskie przestrzegają warunków zawieszenia broni i są gotowe odpowiednio reagować na wszelkie działania wroga.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-