Okupanci siedem razy naruszali rozejm, siły OSP odpowiedziały ogniem na ostrzał nieprzyjaciela

Okupanci siedem razy naruszali rozejm, siły OSP odpowiedziały ogniem na ostrzał nieprzyjaciela

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia, 21 października, rosyjskie siły okupacyjne pięciokrotnie naruszyły porozumienia, które weszły w życie 27 lipca 2020 roku. Od początku tego dnia odnotowano dwukrotne złamanie zawieszenia broni.

Jak podaje Ukrinform, poinformowało o tym centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku.

„W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid"  wróg otworzył ogień z broni strzeleckiej w okolicy miejscowości Lebiedinskie. Dwa kolejne fakty naruszenia zawieszenia broni odnotowano w pobliżu Awdijiwki, gdzie w porze lunchu i wieczorem wróg używał granatników różnych systemów” -  głosi komunikat.

Również w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" wieczorem nieprzyjaciel ostrzelał z broni strzeleckiej pozycje Sił Połączonych w pobliżu osady Artem. W celu stłumienia działań ogniowych wroga, dla zachowania własnego życia i zdrowia, ukraińscy żołnierze otworzyli ogień, co zmusiło wroga do zaprzestania ostrzału.

Sztab odnotował, że wśród żołnierzy Sił Połączonych nie ma strat ani obrażeń w wyniku ostrzałów wroga.

Ponadto wczoraj w pobliżu Awdijiwki i Marinki udokumentowano przelot nieprzyjacielskiego drona typu Orlan - 10 bez przekraczania linii demarkacyjnej. Środki walki elektronicznej Sił Połączonych uniemożliwiły dalsze korzystanie z drona.

Od początku tego dnia, 22 października, zbrojne formacje Federacji Rosyjskiej dwukrotnie naruszyły zawieszenie broni. Tak więc niedaleko miejscowości Nowoługańskie wróg używał automatycznych granatników, a niedaleko Artema - broni strzeleckiej. Na ten prowokacyjny ostrzał wrogich jednostek żołnierze Sił Połączonych odpowiedziały ogniem.

Na pozostałych obszarach działalności jednostek ukraińskich na całej linii demarkacji panuje rozejm.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-