Czołgi i artyleria - OBWE odkryła w Donbasie niewycofany rosyjski sprzęt

Czołgi i artyleria - OBWE odkryła w Donbasie niewycofany rosyjski sprzęt

Ukrinform
18 października dron SMM OBWE odkrył 11 czołgów i 3 samobieżne haubice, które zostały rozmieszczone z naruszeniem linii wycofania w pobliżu Nowoseliwki w okupowanym regionie Doniecka.

Jak donosi Ukrinform, poinformowano o tym w codziennym raporcie nr 249/2020, opublikowanym 19 października 2020 r. przez Specjalną Misję Monitorującą OBWE na Ukrainie (SMM).

Według tabeli opublikowanej w raporcie, na składowisku w pobliżu miejscowości Nowoseliwka (37 km na północny wschód od Doniecka) UAV dalekiego zasięgu SMM OBWE, odkryła 3 czołgi T-72 i 3 samobieżne haubice (2C1 "Goździka", 122 mm). Ponadto odkryła tam jeszcze 2 czołgi nieznanego typu i 6 czołgów T-72.

Przypomnijmy, 16 października SMM OBWE znalazło 13 sztuk broni, w tym granatnik o napędzie rakietowym, który został rozmieszczony z naruszeniem linii wycofania w okupowanym obwodzie ługańskim.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-