Okupanci trzykrotnie zrywali rozejm, dzień minął bez strat

Okupanci trzykrotnie zrywali rozejm, dzień minął bez strat

Ukrinform
W minionym dniu, 16 października, w strefach działalności jednostek ukraińskich formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej trzykrotnie naruszyły porozumienia, które weszły w życie 27 lipca.

Jak podaje Ukrinform, poinformowało o tym centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku.

Rosyjskie siły okupacyjne dwukrotnie naruszyły zawieszenie broni w rejonie miejscowości Wodjane. W tym rejonie w porze obiadowej przeciwnik strzelał z ręcznego granatnika i broni strzeleckiej, a wieczorem prowadził zdalne minowanie przed stanowiskami ukraińskimi z ręcznej wyrzutni granatów przeciwpancernych przystosowanej do użycia min POM-2.

Ponadto w rejonie Marinki okupanci wykorzystali automatyczne granatniki oraz broń strzelecką.

W odpowiedzi na prowokacje ogniowe wroga ukraińscy żołnierze nie użyli broni w odpowiedzi.

Wśród żołnierzy Sił Połączonych nie ma strat ani obrażeń w wyniku ostrzałów wroga.

Od początku dnia, 17 października, na terenach, za które odpowiadają jednostki ukraińskie, nie odnotowano żadnych naruszeń zawieszenia broni. Na całej linii demarkacyjnej panuje rozejm.

„Sytuacja w rejonie operacji pozostaje pod kontrolą ukraińskich obrońców” - podkreślono w sztabie Operacji Sił Połączonych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-