Okupanci sześciokrotnie zrywali rozejm w Donbasie

Okupanci sześciokrotnie zrywali rozejm w Donbasie

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia, 15 października, na terenach, za które odpowiadają jednostki ukraińskie, odnotowano sześciokrotny zryw rozejmu przez formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej.

Jak podaje Ukrinform, poinformowało o tym centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku.

"Ogłoszone zawieszenie broni zostało zerwane przez okupantów pod Prychepiłiwką. W tym rejonie wróg użył automatyczny granatnik i broń strzelecką. Ponadto wróg otworzył ogień z granatników różnych systemów i z broni strzeleckiej dwukrotnie w pobliżu Awdijiwki i dwukrotnie w pobliżu Nowotaszkiwska" - głosi komunikat.

Wśród żołnierzy Sił Połączonych nie ma strat ani obrażeń w wyniku ostrzałów wroga.

Również na Morzu Azowskim udokumentowano przelot wrogiego drona z przekroczeniem linii demarkacyjnej.

Od początku dnia 16 października na terenach, za które odpowiadają jednostki ukraińskie, nie odnotowano żadnych naruszeń zawieszenia broni. Na całej linii demarkacyjnej panuje rozejm.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-