Okupanci w Donbasie 1 raz złamali zawieszenie broni w pobliżu miejscowości Szumy

Okupanci w Donbasie 1 raz złamali zawieszenie broni w pobliżu miejscowości Szumy

Ukrinform
9 października, w rejonie odpowiedzialności ukraińskich oddziałów odnotowano jedno naruszenie zawieszenia broni przez jednostki zbrojne Federacji Rosyjskiej - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Na pozycje Sił Połączonych strzelano w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz" w pobliżu miejscowości Szumy - z broni strzeleckiej.

Od początku bieżącego dnia, 10 października, na terenach, za które odpowiadają jednostki ukraińskie, nie odnotowano naruszeń zawieszenia broni. Na całej linii rozgraniczenia przestrzegany jest rozejm.

Żołnierze Sił Zbrojnych wraz ze strażakami Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych kontynuują gaszenie pożarów w obwodzie donieckim i ługańskim.

"Wczoraj Siły Połączone zlokalizowały pożary w miejscowościach Nowoaleksandriwka i Kateryniwka oraz w pobliżu Majorska. W nocy pożary zostały ostatecznie ugaszone, a w pobliżu miejscowości Bołotne nasi żołnierze dalej walczą z ogniem” - dodano w sztabie.

Jednostki biorące udział w operacji Sił Połączonych nadal przestrzegają warunków zawieszenia broni i są gotowe do natychmiastowego reagowania na wszelkie zmiany sytuacji operacyjnej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-