Okupanci w Donbasie 3 razy złamali zawieszenie broni, strzelano w pobliżu miejscowości Pisky i Opytne

Okupanci w Donbasie 3 razy złamali zawieszenie broni, strzelano w pobliżu miejscowości Pisky i Opytne

Ukrinform
8 października, w rejonie odpowiedzialności ukraińskich oddziałów odnotowano trzy naruszenia zawieszenia broni przez jednostki zbrojne Federacji Rosyjskiej - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Na pozycje Sił Połączonych strzelano w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid":

w okolicy miejscowości Pisky - z broni strzeleckiej.

w okolicy miejscowości Opytne - odnotowano zdalne minowanie przed pozycjami ukraińskimi, ostrzeliwując z ręcznego granatnika przeciwpancernego przystosowanego do użycia min POM-2.

Strat nie odnotowano.

"Wrogie prowokacje nie stanowiły zagrożenia dla życia i zdrowia żołnierzy, więc nie odpowiadano na nie" – poinformował sztab.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-