Okupanci w Donbasie 2 razy złamali zawieszenie broni

Okupanci w Donbasie 2 razy złamali zawieszenie broni

Ukrinform
6 października, w rejonie odpowiedzialności ukraińskich oddziałów odnotowano dwa naruszenia zawieszenia broni przez jednostki zbrojne Federacji Rosyjskiej - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Na pozycje Sił Połączonych strzelano w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid":

niedaleko miejscowości Zajcewo - z granatników,

w okolicy miejscowości Wodjane - z broni strzeleckiej.

Inne składowe sił zbrojnych wykonują różne zadania w obszarze operacji - wczoraj wieczorem żołnierze Sił Zbrojnych wraz ze strażakami Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych zlokalizowali pożary w pobliżu miejscowości Bołotene, Majorske, Kateryniwką, Popasna, Chutor Wilnyj i Stanica Ługańska.

Ponadto wojskowi nadal pomagają mieszkańcom obwodu ługańskiego w gaszeniu pożarów. W szczególności we wsi Woronowe wojsko nadal oczyszcza zablokowane drogi, demontuje blokady w obiektach infrastruktury wiejskiej oraz w prywatnych domach zniszczonych przez pożar.

„Od początku dzisiejszego dnia, 7 października, nie odnotowano naruszeń zawieszenia broni”- pisze sztab.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-