Okupanci 4 razy ostrzelali stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy

Okupanci 4 razy ostrzelali stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy

Ukrinform
W ciągu ostatniej doby okupanci w Donbasie 4 razy naruszyli zawieszenie broni - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Na pozycje Sił Połączonych strzelano:

w pobliżu Awdijiwki - z broni strzeleckiej,

w okolicy miejscowości Kateryniwka - z broni strzeleckiej,

w okolicy miejscowości Wodjane - z automatycznych granatników,

w pobliżu miejscowości Szumy - z granatników oraz z broni strzeleckiej.

Ostrzały wroga nie zagrażały życiu i zdrowiu ukraińskich obrońców, więc nie odpowiadali ogniem.

Wśród żołnierzy ukraińskich nie było ofiar.

Żołnierze Sił Zbrojnych wraz ze strażakami Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych kontynuują gaszenie pożarów. Wczoraj skoncentrowano się na gaszeniu pożarów w pobliżu miejscowości Krakiwka, Triochizbenka, Stary Aidar, Szumy. Ponadto 166 żołnierzy i 16 jednostek sprzętu samochodowego i inżynieryjnego brało udział w usuwaniu skutków pożarów we wsi Woronowe.

„Od początku dzisiejszego dnia, 5 października, w rejonie miejscowości Nowoługańskie, wróg oddał jeden strzał z granatnika. W pozostałych obszrach na całej linii rozgraniczenia przestrzegany jest rozejm”- pisze sztab.

Ukraińscy obrońcy nadal w dobrej wierze wykonują powierzone im zadania i są gotowi natychmiast reagować na wszelkie zmiany sytuacji operacyjnej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-