Okupanci trzykrotnie naruszyli rozejm, bez ofiar i rannych

Okupanci trzykrotnie naruszyli rozejm, bez ofiar i rannych

Ukrinform
Dnia 2 października na terenach podlegających ukraińskim brygadom odnotowano cztery naruszenia reżimu zawieszenia broni, a dzisiaj w nocy okupanci dokonali kolejnej prowokacji.

Jak podaje Ukrinform, poinformowało o tym centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku.

„W ciągu ostatnich 24 godzin rosyjskie siły okupacyjne dwukrotnie otworzyły ogień z granatników różnych systemów w pobliżu Awdijiwki. Ponadto, dwa razy w ciągu dnia, wróg użył broni strzeleckiej w rejonie miejscowości Wodjane... Od początku obecnego dnia, 3 października, wróg prowokuje naszych żołnierzy w rejonie Marinki nieukierunkowanymi ostrzałami. Na tym obszarze zarejestrowano dwa strzały z ręcznej granatnika przeciwpancernego i trzy serie z broni strzeleckiej. Nasi żołnierze nie otworzyli ognia w odpowiedzi” - poinformował sztab, dodając, że konsekwentnie przestrzegają umów, które weszły w życie 27 lipca 2020 roku.

Wśród żołnierzy Sił Połączonych nie ma strat ani obrażeń w wyniku strzałów wroga. Na pozostałych miejscach linii demarkacyjnej panuje rozejm.

Sztab Operacji Sił Połączonych poinformował również, że nadal trwają prace nad przezwyciężeniem pożarów i ich konsekwencji.

"Żołnierze Sił Zbrojnych i ratownicy Państwowej Służby Sytuacji Kryzysowych zlokalizowali pożary w pobliżu osiedli Krakiwka, Trychizbenka, Artema, Stary Ajdar i Stanica Ługańska. W likwidacji pożarów z Sił Zbrojnych Ukrainy zaangażowanych było ponad 700 osób i 30 jednostek sprzętu inżynieryjnego i specjalnego z Sił Zbrojnych Ukrainy" – podał sztab OSP.

Jak wcześniej informowała agencja, strażakom udało się zlokalizować jeden z centrów pożarów lasów w obwodzie ługańskim.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-