Okupanci w Donbasie dwukrotnie złamali zawieszenie broni w Donbasie

Okupanci w Donbasie dwukrotnie złamali zawieszenie broni w Donbasie

Ukrinform
Odnotowano dwa naruszenia zawieszenia broni przez jednostki zbrojne Federacji Rosyjskiej w pobliżu Awdiiwki - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

„25 września, na zdecydowanej większości obszarów odpowiedzialności jednostek ukraińskich przestrzegano rozejmu. Jednocześnie niedaleko miejscowości Awdijwka odnotowano dwa naruszenia zawieszenia broni przez jednostki zbrojne Federacji Rosyjskiej – z granatnika, z ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej.

Sztab dodał również, że nie było strat ani obrażeń bojowych wśród ukraińskich obrońców w wyniku prowokacyjnych ostrzałów wroga.

"Od początku bieżącego dnia, 26 września, nie oddano żadnych ostrzałów ze strony przeciwnika w rejonie odpowiedzialności jednostek ukraińskich wykonujących zadania na terenie operacji" - poinformowało dowództwo, przypominając, że nasi żołnierze nadal wykonują zadania i przestrzegają warunków porozumień, osiągniętych podczas spotkania TGK, ale są gotowi do odparcia wroga w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-