Okupanci trzykrotnie złamali rozejm w Donbasie

Okupanci trzykrotnie złamali rozejm w Donbasie

Ukrinform
W ciągu ostatniej doby rosyjscy okupanci trzykrotnie złamali zawieszenie broni w Donbasie - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

23 września, odnotowano trzy naruszenia rozejmu przez oddziały zbrojne Federacji Rosyjskiej na obszarach, za które odpowiedzialne są jednostki ukraińskie. Na Pryazowie udokumentowano przeloty dwóch bezzałogowych statków powietrznych wroga z przekroczeniem linii demarkacyjnej.

Wróg również naruszył zawieszenie broni w pobliżu miejscowości Popasna, oddając dwa strzały na pozycje Sił Zbrojnych z automatycznych granatników. Nie było strat bojowych od ostrzałów wroga.

Dwóch ukraińskich żołnierzy zostało rannych odłamkami w pobliżu wioski Pisky w wyniku eksplozji niezidentyfikowanego urządzenia wybuchowego.

Od początku bieżącego dnia, czyli 24 września, na wszystkich odcinkach linii demarkacyjnej nie odnotowano naruszeń rozejmu. Według raportu ukraińskie wojsko w pełni kontroluje sytuację w rejonie operacji i jest gotowe do odpowiedniego reagowania na ewentualne wyzwania ze strony oddziałów zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-