OBWE znalazła w okupowanym Donbasie ponad 20 niewycofanych „Gradów”

OBWE znalazła w okupowanym Donbasie ponad 20 niewycofanych „Gradów”

Ukrinform
SMM OBWE wykryła 5 czołgów i 21 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych BM-21 „Grad” na okupowanych obszarach Donbasu, które zostały rozmieszczone z naruszeniem linii wycofania.

Poinformowano o tym w opublikowanym w poniedziałek codziennym raporcie Specjalnej Misji Monitorującej OBWE na Ukrainie (SMM) nr 225/2020, podaje Ukrinform.

„Misja zarejestrowała 5 czołgów i 21 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych (WWR) rozmieszczonych z naruszeniem linii wycofania w niekontrolowanych obszarach obwodów donieckiego i ługańskiego” - czytamy w raporcie.

Czołgi znaleziono na poligonie w pobliżu miejscowości Nowoseliwka (37 km na północny wschód od Doniecka) i WWR typ BM-21 „Grad” - w pobliżu miejscowości Chrustalny (wcześniej Krasny Łucz, 56 km na południowy zachód od Ługańska).

Ponadto 20 września SMM wykrył, że w dwóch stałych magazynach broni ciężkiej w pozarządowym obszarze obwodu ługańskiego nadal brakuje 1 WWR (BM-21 „Grad”, 122 mm) i 1 haubicy holowanej (2C1 „Goździk”, 122 mm). W tym przypadku po raz pierwszy odnotowano brak innej holowanej haubicy (2A65 "Msta-B", 152 mm).

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-