Wojskowi Polski i Ukrainy pogłębią współpracę - dowództwo Sił Zbrojnych

Wojskowi Polski i Ukrainy pogłębią współpracę - dowództwo Sił Zbrojnych

zdjęcie
Ukrinform
Polska i Ukraina będą rozszerzać współpracę na poziomie Sił Desantowych, Marynarki Wojennej i Sił Powietrznych – donosi służba prasowa Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy, informuje Ukrinform.

Porozumienie osiągnięto przez dowódców: Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy Serhijem Najewem i Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych RP Tomaszem Piotrowskim w rezultacie trzydniowej wizyty delegacji Wojska Polskiego na Ukrainie

„Jesteśmy zainteresowani współpracą z ukraińskimi kolegami. W najbliższych planach jest rozszerzenie współpracy z Siłami Powietrzno-Desantowymi, Marynarką Wojenną i Jednostkami Powietrznymi Sił Zbrojnych Ukrainy”- powiedział Piotrowski, dodając, że ukraińskie wojsko ma unikalne doświadczenie zdobyte podczas wieloletniego oporu wobec rosyjskiej agresji zbrojnej.

Z kolei Serhij Najew wyraził nadzieję, że dorobek wizyty polskiej delegacji wojskowej na Ukrainie przyczyni się do dalszego rozwoju stosunków międzypaństwowych w kierunku współpracy wojskowej.

Tego samego dnia przedstawiciele delegacji Wojska Polskiego wraz z ukraińskimi kolegami wzięli udział w oficjalnej ceremonii upamiętniającej żołnierzy poległych bohatersko podczas agresji rosyjskiej, broniąc suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-