Okupanci złamali zawieszenie broni w pobliżu miejscowości Kateryniwka i Wodjane

Okupanci złamali zawieszenie broni w pobliżu miejscowości Kateryniwka i Wodjane

Ukrinform
16 września, odnotowano dwa naruszenia zawieszenia broni przez jednostki zbrojne Federacji Rosyjskiej na obszarach, na których działają ukraińskie oddziały - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Ostrzelano pozycje ukraińskie:

w pobliżu miejscowości Kateryniwka - z granatnika,

w pobliżu miejscowości Wodjane - z broni ręcznej.

Te prowokacje ogniowe wroga nie stanowiły zagrożenia dla naszych obrońców, więc jednostki ukraińskie nie użyły broni w odpowiedzi ”- czytamy w oświadczeniu.

W wyniku ostrzału nie odnotowano strat bojowych ani obrażeń wśród ukraińskich obrońców.

Niestety jeden ukraiński obrońca zginął w rejonie miejscowości Nowotoszkiwskie w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z granatem.

Od początku bieżącego dnia 17 września na wszystkich odcinkach frontu panowała cisza, nie odnotowano żadnych prowokacji ogniowych ze strony rosyjskich oddziałów zbrojnych.

Oddziały Sił Połączonych przestrzegają warunków zawieszenia broni i są gotowe odpowiednio reagować na wszelkie działania wroga.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-