Okupanci trzy razy złamali zawieszenie broni w Donbasie

Okupanci trzy razy złamali zawieszenie broni w Donbasie

Ukrinform
13 września, jednostki zbrojne Federacji Rosyjskiej trzykrotnie naruszyły porozumienia Trójstronnej Grupy Kontaktowej - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Naruszenie zawieszenia broni odnotowano w okolicach Awdiiwki i Marinki. Strzelano z ręcznego granatnika przeciwpancernego i z broni ręcznej.

„Ostrzały nie zagrażały życiu i zdrowiu, więc nasi żołnierze nie odpowiadali ogniem. Wśród kadry Sił Połączonych nie odnotowano strat ani obrażeń bojowych”- czytamy. 

Ponadto w pobliżu miejscowości Pyszczewyk, zauważono nieprzyjacielski UAV, który przekroczył linię demarkacyjną. Dron wroga został stłumiony zasobami radioelektronicznymi.

Pozostałe składowe sił zbrojnych również wykonują zadania w rejonie Operacji. Żołnierze Sił Zbrojnych wraz z pracownikami Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy ugasili pożar w pobliżu miejscowości Mykołaiwka w obwodzie donieckim.

Od początku bieżącego dnia 15 września na wszystkich odcinkach frontu panowała „cisza”, nie odnotowano naruszeń umów, które weszły w życie 27 lipca 2020 roku.

Sytuacja na obszarze działania Operacji Sił Połączonych pozostaje pod kontrolą.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-