Okupanci umacniają swoje pozycje w Donbasie – OBWE

Okupanci umacniają swoje pozycje w Donbasie – OBWE

Ukrinform
Obserwatorzy Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE z pomocą drona stwierdzili, że bojownicy zajmują pozycje na okupowanym terytorium obwodu ługańskiego.

Poinformował o tym SCKK na podstawie raportu OBWE SMM opublikowanego 12 września, podaje Ukrinform.

„... Podczas lotu obserwacyjnego bezzałogowego statku powietrznego OBWE SMM na terytorium nie kontrolowane przez rząd Ukrainy odnotowano naruszenia rosyjskich sił okupacyjnych.

Tak więc 10 września na polu w pobliżu miejscowości Kalinowo-Borszczuwat w obwodzie ługańskim odnotowano dwa poszerzenia istniejących rowów (180 metrów i 200 metrów długości)”- mówi komunikat.

W tym względzie strona ukraińska SCKK podkreśla, że ​​takie fakty świadczą o naruszeniu Porozumień mińskich oraz porozumień zawartych 22 lipca 2020 r. w ramach Trójstronnej Grupy Kontaktowej w sprawie wprowadzenia zawieszenia broni.

"Siły zbrojne Federacji Rosyjskiej nadal stosują praktykę systematycznego nieprzestrzegania reżimu zawieszenia broni i ponownie wyposażają fortyfikacje, otwarcie ignorując udzielone gwarancje bezpieczeństwa" - powiedział SCKK.

Jak donosi Ukrinform, 27 lipca w Donbasie wprowadzono całkowite i kompleksowe zawieszenie broni.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-