Drony, łodzie i kynolodzy - Ukraina pilnie strzeże granicy z Białorusią

Drony, łodzie i kynolodzy - Ukraina pilnie strzeże granicy z Białorusią

wideo
Ukrinform
Państwowa Straż Graniczna Ukrainy nadal prowadzi wzmożone środki bezpieczeństwa na granicy z Białorusią przy pomocy kynologów i dronów - poinformowała o tym służba prasowa PSGU, donosi Ukrinform.

Państwowa Straż Graniczna wciąż prowadzi wzmocnione środki bezpieczeństwa na granicy z Białorusią. Wzmocniono ochronę tego obszaru granicy państwowej przy zaangażowaniu dodatkowych rezerw, w tym jednostek „DOZOR” i Ośrodka Szkolenia Psów Służbowych. Powietrzny monitoring zabezpieczany jest przez lotnictwo graniczne i bezzałogowe statki powietrzne, a dodatkowo na akwenach wodnych granicy w użyciu są łodzie „Safe Boat 27”.

"Obecnie wszystkie dostępne informacje, które mogą mieć wpływ na stan ochrony granic państwa są zbierane i uwzględniane. Jednostka operacyjno-rozpoznawcza, inspektorzy obwodowi służby granicznej oraz liczba patroli granicznych są aktywnie wykorzystywane w działalności operacyjno-usługowej" - podała służba prasowa.

Ponadto patrole graniczne odbywają się w sposób ciągły z psami przewodnikami, obserwacja prowadzona jest z posterunków technicznych, stosowane są środki nadzoru, transport drogowy i lotniczy.

PSGU podkreśliła, że wdrażane są przede wszystkim działania mające na celu zapobieganie przestępstwom i zapobieganie wszelkim prowokacjom, sytuacjom nietypowym, w tym nielegalnemu przekraczaniu granicy przez grupy ludzi.

Długość granicy ukraińsko-białoruskiej to ponad 1 tys. km i przebiega na terytorium 5 obwodów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-