W Donbasie w ciągu doby przestrzegano zawieszenia broni

W Donbasie w ciągu doby przestrzegano zawieszenia broni

Ukrinform
11 września, nie odnotowano naruszenia porozumień zawartych 22 lipca przez siły ugrupowania Federacji Rosyjskiej w ramach Trójstronnej Grupy Kontaktowej - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

Od początku bieżącego dnia, 12 września, zawieszenie broni jest w również pełni przestrzegane. Żołnierze ukraińscy nadal wykonują swoje zadania i są gotowi do natychmiastowego reagowania na wszelkie zmiany sytuacji operacyjnej.

Jednak w obszarach frontu ukraińscy saperzy rozbroili ponad 10 hektarów powierzchni i przekazano do zniszczenia 42 obiektów wybuchowych.

Ogółem od początku prowadzenia OSP jednostki pirotechniczne zbadały 8 267 hektarów terenu i 23 hektary wód. Zajęto i zneutralizowano 48 366 ładunków wybuchowych.

Ponadto, aby zminimalizować skutki ostrzału artyleryjskiego w poprzednich latach, ratownicy Sił Połączonych pracują nad naprawą zniszczonych domów i infrastruktury. W szczególności wyremontowano 10 domów i trwają prace nad kolejnymi 33 obiektami.

W punktach kontroli pracownicy udzielił pomocy medycznej i psychologicznej 51 obywatelom.

„Sytuacja w rejonie operacji pozostaje pod kontrolą ukraińskich obrońców. Na terenach, za które odpowiadają nasze oddziały, nie odnotowano zbrojnej prowokacji ani ostrzału ”- podkreśla sztab.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-