Okupanci strzelali w pobliżu dwóch miejscowości

Okupanci strzelali w pobliżu dwóch miejscowości

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia okupanci trzykrotnie otworzyli ogień w Donbasie - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„10 września, ugrupowania zbrojne Federacji Rosyjskiej trzykrotnie naruszyły umowy, które weszły w życie 27 lipca 2020 r.” - czytamy w oświadczeniu.

Nieprzyjaciel ostrzelał z broni strzeleckiej nasze pozycje w pobliżu miejscowości Szumy, gdzie miało się odbyć spotkanie SCKK i OBWE i gdzie dano gwarancje bezpieczeństwa. Dzięki sprawności ukraińskiego wywiadu działania ugrupowań zbrojnych Federacji Rosyjskiej były przewidziane z wyprzedzeniem, dzięki czemu szybko udało się zabezpieczyć nie tylko żołnierzy Sił Połączonych, ale także przedstawicieli SCKK i OBWE.

Ponadto odnotowano dwa ostrzały wroga na linii frontu w pobliżu miejscowości Zołote. Najpierw nieprzyjaciel użył kuli smugowej do podpalenia trawy, a później ostrzelał pozycje ukraińskich obrońców bronią strzelecką.

Wojsko ukraińskie nie odpowiedziało bronią. Wśród Sił Połączonych strat nie odnotowano.

Od początku bieżącego dnia, 11 września, zawieszenie broni jest w pełni przestrzegane. Ukraińscy żołnierze nadal wykonują swoje zadania i są gotowi do natychmiastowego reagowania na wszelkie zmiany sytuacji operacyjnej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-