Sytuacja w Donbasie się zaostrzyła - jeden żołnierz został zabity, a drugi ranny

Sytuacja w Donbasie się zaostrzyła - jeden żołnierz został zabity, a drugi ranny

Ukrinform
Sytuacja w rejonie działania Sił Połączonych uległa pogorszeniu - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, podaje Ukrinform.

„Ostatniej nocy 6 września oddziały zbrojne Federacji Rosyjskiej naruszyły porozumienie osiągnięte 22 lipca 2020 r.” - czytamy w oświadczeniu.

Wróg ostrzelał ukraińskie pozycje w pobliżu miejscowości Krasnohoriwka - seriami z automatycznej wyrzutni granatów. W wyniku ostrzału ranny został żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy. Żołnierz otrzymał pomoc lekarską i trafił do placówki medycznej.

Na innym odcinku frontu wróg otworzył ogień z broni ręcznej do naszych obrońców w pobliżu miejscowości Pryczepyliwka w obwodzie ługańskim. Podczas ostrzału zginął jeden ukraiński żołnierz.

W ciągu ostatnich 24 godzin rosyjskie siły okupacyjne dwukrotnie oddały prowokacyjne strzały z granatnika w pobliżu miejscowości Szumy.

Od początku obecnego dnia, 7 września, nie odnotowano żadnego ostrzału nieprzyjaciela we wszystkich rejonach odpowiedzialności jednostek ukraińskich. Cisza została zachowana na całej linii demarkacyjnej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-