„D-30” i „Hiacynt-C” - wojsko pokazało, jak trenuje artyleria

„D-30” i „Hiacynt-C” - wojsko pokazało, jak trenuje artyleria

wideo
Ukrinform
Na jednym z południowych poligonów Ukrainy rozpoczęto szkolenie artyleryjskich haubic.

Chodzi o rozstawienie baterii i przestrzeganie specyfikacji przygotowania do ognia, doskonalenia obsługi haubic „D-30” i samobieżnych instalacji artyleryjskich „Hiacynt-C”.

Jak donosi Ukrinform, poinformowała o tym służba prasowa Dowództwa Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy.

"Obliczenia artylerii haubicowej rozwiązują problematykę doprowadzenia do walki instalacji artyleryjskich i przygotowania do ostrzału, a także spełniają standardy zmiany pozycji ostrzału" - powiedział dowódca Sił Połączonych Serhij Najew i dodał, że szkolenie obejmuje dojście do linii ognia otwierającego, ustawianie pozycji, prowadzenie rozpoznania artyleryjskiego, celowanie działami w cele korektorów, a także przejście do różnych trybów prowadzenia walki.

Najew zaznaczył również, że podczas ćwiczeń bojowych dużą wagę przywiązuje się do czasu dotrzymywania standardów i koordynacji obliczeń, które w realnej i trudnej sytuacji powinny decydować o powodzeniu walki. Codzienne szkolenie daje pewność gotowości personelu do wykonywania zadań związanych ze zniszczeniami ogniowymi oraz umiejętność wykonywania obliczeń i efektywnego zarządzania jednostkami przez zespół - powiedział dowódca.

Zwrócił też uwagę, że rozwój standardów w jednostkach pełniących służbę wojskową na kierunku południowym odbywa się zawsze w warunkach bliskich walce, zarówno w pojedynkę, jak i w grupie, w ramach obsługi armat i baterii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-