Okupanci prowokacyjnie strzelali w pobliżu miejscowości Chutor Wilnyj

Okupanci prowokacyjnie strzelali w pobliżu miejscowości Chutor Wilnyj

Ukrinform
25 sierpnia na zdecydowanej większości obszarów nie odnotowano żadnego ostrzału ukraińskich jednostek – donosi centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, podaje Ukrinform.

„Wczoraj w nocy w rejonie operacji Sił Połączonych odnotowano 1 fakt naruszenia zawieszenia broni przez jednostki zbrojne Federacji Rosyjskiej. W pobliżu miejscowości Chutor Wilnyj strzelano jeden raz z automatycznej wyrzutni granatów. Ta prowokacja nie stanowiła zagrożenia dla naszych obrońców, więc ukraińskie jednostki nie użyły broni w odpowiedzi. Nie ma strat bojowych w wyniku ostrzału wroga”- czytamy w oświadczeniu.

25 sierpnia w rejonie odpowiedzialności grupy operacyjno-taktycznej „Północ”, przemieszczając się między bazami plutonów, w wyniku eksplozji prawdopodobnie miny przeciwpiechotnej odłamkowej POMZ-2, rannych zostało dwóch żołnierzy Sił Połączonych. Żołnierzy niezwłocznie przewieziono do placówki medycznej i zapewniono wykwalifikowaną pomoc medyczną. Stan ich zdrowia oceniany jest jako zadowalający. Nie ma zagrożenia życia żołnierzy.

Jak zaznaczono, od początku bieżącego dnia 26 sierpnia na wszystkich odcinkach frontu panowała cisza, nie odnotowano żadnych naruszeń pełnego i kompleksowego zawieszenia broni.

Sytuacja w rejonie operacji pozostaje całkowicie pod kontrolą ukraińskich żołnierzy. Nasi obrońcy nadal przestrzegają warunków zawieszenia broni i wykonują swoje obowiązki w dobrej wierze.

Również wczoraj wieczorem funkcjonariusze Policji wraz z przedstawicielami Państwowej Straży Granicznej i Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy znaleźli w jednym ze zniszczonych budynków w miejscowości Nowotroicke w obwodzie donieckim skład broni i amunicji zawierający kilka tysięcy amunicji ręcznej, granatów i dział przeciwpancernych. W związku z tym zostało wszczęte postępowanie karne.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-