Dzień w Donbasie: Okupanci strzelali w pobliżu Awdijiwki, nie ma rannych

Dzień w Donbasie: Okupanci strzelali w pobliżu Awdijiwki, nie ma rannych

Ukrinform
14 sierpnia nie odnotowano żadnego ostrzału na większości terenów podlegających pododdziałom ukraińskim, jedynie w okolicach Awdijiwki okupanci czterokrotnie otworzyli ogień z broni strzeleckiej.

Poinformował o tym Ukrinform w oparciu na poranny raport centrum prasowego sztabu Operacji Sił Połączonych.

„W okolicach Awdijiwki rano i po południu odnotowano ostrzał z broni strzeleckiej przez formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej. W obu przypadkach strzały były prowokacyjne i nie zagrażały życiu naszych żołnierzy, więc ukraińscy obrońcy nie użyli broni w odpowiedzi" - głosi komunikat.

Również w ciągu minionego dnia odkryto fakty przebudowy inżynieryjnej przez wroga swoich pozycji w kierunku naszych jednostek w pobliżu osad Wilnyj, w kierunku okupowanej czasowo miejscowości Zołote-5 i Nowohorodskie oraz w kierunku miejscowości Szyroka Bałka.

W sumie w ciągu ostatniego dnia ukraińscy żołnierze udokumentowali 4 wrogie naruszenia porozumień zawartych dnia 22 lipca w ramach Trójstronnej Grupy Kontaktowej.

Wśród żołnierzy Sił Połączonych nie ma strat ani obrażeń bojowych.

Sytuacja w rejonie operacji pozostaje w pełni kontrolowana przez ukraińskich żołnierzy.

Od początku obecnego dnia, 15 sierpnia, na wszystkich odcinkach frontu panuje rozejm, nie odnotowano żadnych naruszeń pełnego i kompleksowego zawieszenia broni.

Jak informował Ukrinform, od dnia 27 lipca w Donbasie obowiązuje całkowite i wszechstronne zawieszenie broni.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-