W ciągu dnia okupanci dokonali czterech prowokacji w strefie OSP

W ciągu dnia okupanci dokonali czterech prowokacji w strefie OSP

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia, 12 sierpnia, ukraińscy żołnierze udokumentowali cztery naruszenia przez wroga proklamowanego zawieszenia broni.

Poinformowało o tym centrum prasowe sztabu OSP na Facebooku, donosi Ukrinform.

Tak więc w okolicach Marinki i Piwdennego zarejestrowano kilka nieukierunkowanych wystrzałów z broni strzeleckiej dokonanych przez formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej, a w pobliżu Żaliznogo wróg użył automatycznego granatnika przeciwpancernego i oddał dwa strzały. Kolejny akt prowokacji odnotowano w pobliżu miejscowości Krasnohoriwka. Na tym odcinku frontu przeciwnik za pomocą ręcznego granatnika przeciwpancernego zaminował teren jedną miną przeciwpiechotną POM-2.

"Te prowokacje ogniowe wroga nie stanowiły zagrożenia dla naszych obrońców, więc jednostki ukraińskie nie użyły broni w odpowiedzi" – podkreślono w sztabie.

Wśród żołnierzy Sił Połączonych nie ma strat ani obrażeń bojowych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-