Okupanci strzelali w pobliżu dwóch miejscowości, bez ofiar

Okupanci strzelali w pobliżu dwóch miejscowości, bez ofiar

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia okupanci dwukrotnie otworzyli ogień na pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jak podaje Ukrinform, poinformowało o tym centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku.

„9 sierpnia formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej czterokrotnie naruszyły porozumienia Trójstronnej Grupy Kontaktowej. W komunikacie odnotowano dwie wrogie prowokacje z broni strzeleckiej w okolicach Nowozwaniwki i Marinki”.

Należy zauważyć, że strzały nieukierunkowane nie stanowiły zagrożenia dla życia i zdrowia, dlatego nasi żołnierze w odpowiedzi nie otworzyli ognia.

Wśród żołnierzy Sił Połączonych nie ma strat ani obrażeń bojowych.

Ponadto wczoraj odnotowano dwa kolejne naruszenia przez przeciwnika porozumień zawartych 22 lipca w ramach TGK. W szczególności, w pobliżu miejscowości Trudiwskyj, wróg przeprowadził przebudowę inżynieryjną swoich pozycji w kierunku naszych jednostek.

Również w rejonie przyazowskim odnotowano przekroczenie linii demarkacyjnej przez rosyjski dron typu „Orłan-10”. Nasze środki walki elektronicznej natychmiast unieruchomiły drona wroga, co uniemożliwiło jego dalszą misję.

Od początku bieżącego dnia, czyli 10 sierpnia, nie odnotowano żadnego ostrzału ze strony formacji zbrojnych Federacji Rosyjskiej we wszystkich rejonach działalności jednostek ukraińskich.

Sztab poinformował, że ​​piętnasty dzień z rzędu, od ogłoszenia zawieszenia broni, wśród ukraińskich obrońców nie było strat ani obrażeń bojowych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-