Okupanci w ciągu dnia trzykrotnie zrywali rozejm niecelnymi strzałami

Okupanci w ciągu dnia trzykrotnie zrywali rozejm niecelnymi strzałami

Ukrinform
W minionym dniu, 7 sierpnia, na terenach, za które odpowiedzialne są jednostki Sił Połączonych, odnotowano trzy fakty naruszenia zawieszenia broni przez formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej.

Jak podaje Ukrinform, poinformowało o tym centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku.

W szczególności niecelne strzały wroga z broni ręcznej były odnotowane niedaleko miejscowości Nowoługańskie. Po raz kolejny wróg strzelał z ręcznego granatnika w pobliżu miejscowości Szumy oraz z automatycznego granatnika - w pobliżu miejscowości Trawnewe.

Należy zauważyć, że strzały były prowokacyjne, więc ukraińscy żołnierze nie zareagowali na nie i nie otworzyli ognia w odpowiedzi.

Ponadto odnotowano jeszcze dwa naruszenia ze strony wroga w rejonie miejscowości Użowka i Zołote-4. Na tych odcinkach frontu wróg prowadził prace inżynieryjne wbrew porozumieniom zawartym w ramach Trójstronnej Grupy Kontaktowej.

Od początku bieżącego dnia, 8 sierpnia, nie odnotowano żadnego ostrzału ze strony formacji zbrojnych Federacji Rosyjskiej we wszystkich rejonach działalności jednostek ukraińskich. Wśród personelu Sił Połączonych nie odnotowano strat ani obrażeń bojowych.

„Środki całkowitego i kompleksowego zawieszenia broni nie pozbawiają żołnierzy, w przypadku naruszenia porozumień przez nieprzyjaciela, działania zgodnie z normami prawa międzynarodowego i ustawodawstwa Ukrainy. Sytuacja na obszarze działania Połączonych Sił pozostaje pod pełną kontrolą. Ukraińscy żołnierze i przedstawiciele innych oddziałów Sił Zbrojnych nadal zgodnie z rozkazami wykonują swoje zadania” - podkreślono w sztabie Operacji Sił Połączonych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-