Okupanci w Donbasie 4 razy naruszyli zawieszenie broni – strat nie odnotowano

Okupanci w Donbasie 4 razy naruszyli zawieszenie broni – strat nie odnotowano

Ukrinform
31 lipca rosyjskie siły okupacyjne 4 razy naruszyły zawieszenie broni – donosi centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„W rejonie miejscowości Wodjane, Piwdenne i Ługańskie odnotowano wrogie prowokacje z automatycznych granatników i z broni strzeleckiej. Pojedyncze ostrzały nie stanowiły zagrożenia dla życia i zdrowia, więc nasi żołnierze na nie odpowiadali”- czytamy w oświadczeniu.

Nie odnotowano ofiar w wyniku ostrzału wroga.

Od początku bieżącego dnia nie odnotowano żadnego ostrzału jednostek zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

W tych warunkach ostatniego dnia lekarze wojskowi jednego z mobilnych szpitali ze struktury OSP przeprowadzili inspekcję ludności cywilnej w przyfrontowej wiosce Troickie w obwodzie ługańskim. Terapeuta, chirurg i kardiolog zbadał okolicznych mieszkańców i przedstawił zalecenia dotyczące leczenia stwierdzonych chorób.

Siły Połączone przestrzegają warunków zawieszenia broni i są gotowe odpowiednio reagować na wszelkie podstępne i prowokacyjne działania wroga.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-