Okupanci w Donbasie 2 razy naruszyli zawieszenie broni – strat nie odnotowano

Okupanci w Donbasie 2 razy naruszyli zawieszenie broni – strat nie odnotowano

Ukrinform
30 lipca rosyjskie siły okupacyjne 2 razy naruszyły zawieszenie broni – donosi centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„Sytuacja w rejonie operacji Połączonych Sił pozostaje pod pełną kontrolą. Jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy i inne elementy sił obronnych nadal wykonują przydzielone im zadania”- czytamy w oświadczeniu.

W rejonie odpowiedzialności większości brygad bojowych nie odnotowano żadnego ostrzału nieprzyjaciela.

30 lipca jednostki zbrojne Federacji Rosyjskiej dwukrotnie naruszyły zawieszenie broni. Aby sprowokować ukraińskich obrońców w pobliżu Orichowa, wróg użył broni strzeleckiej, a niedaleko Nowotaszkiwska oprócz broni strzeleckiej strzelał także z granatnika. Prowokacje były nieukierunkowane, więc nasi żołnierze nie odpowiadali ogniem.

Nie odnotowano ofiar w wyniku ostrzału wroga.

„Jednocześnie z przykrością informujemy, że w wyniku choroby zmarł starszy sierżant Wołodymyr Perekrestow. Dowództwo Sił Połączonych składa szczere i głębokie kondolencje rodzinie żołnierza” - powiedział OOS.

Od początku bieżącego dnia nie odnotowano żadnego ostrzału jednostek zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Obywatele Ukrainy mogą być pewni, że ich Siły Zbrojne są zawsze gotowe do wykonywania zadań na rzecz ochrony suwerenności i integralności terytorialnej naszej Ojczyzny, ochrony pokoju i spokoju Ukraińców.

Dowództwo Sił Połączonych po raz kolejny podkreśla, że nie ma nic cenniejszego niż życie i zdrowie ukraińskich obrońców. Jeżeli w trakcie ostrzału wroga zaistnieje zagrożenie zdrowia i życia naszych żołnierzy, bądź groźba zajęcia terytorium, to ukraińscy obrońcy są gotowi do adekwatnej odpowiedzi na działania wroga.

Siły Połączone przestrzegają warunków zawieszenia broni i są gotowe odpowiednio reagować na wszelkie podstępne i prowokacyjne działania wroga.

A nasi żołnierze nie reagują na bezcelowe strzały wroga, które trzeba traktować jak prowokację. Wróg próbuje sprowokować naszych żołnierzy do otwarcia ognia i zarejestrowania tego faktu. Ale ukraińscy obrońcy nie ulegają prowokacjom, nie otwierają ognia w odpowiedzi.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-