W Donbasie rozpoczął się rozejm

W Donbasie rozpoczął się rozejm

Ukrinform
Z 27 lipca obowiązuje w Donbasie całkowite i wszechstronne zawieszenie broni.

22 lipca Trójstronna Grupa Kontaktowa podczas wideokonferencji uzgodniła pełne i kompleksowe zawieszenia broni w Donbasie z 27 lipca - donosi Ukrinform.

Umowa przewiduje zakaz prowadzenia działań ofensywnych i rozpoznawczych, używania broni palnej, w tym wyposażenia snajperskiego, a także nakaz stosowania środków dyscyplinarnych za naruszenie zawieszenia broni.

W monitorowanie przestrzegania zawieszenia broni zaangażowani są ukraińscy żołnierze z doświadczeniem w uczestnictwie w misjach pokojowych ONZ.

Ponadto, według danych sztabu OSP, aby obiektywnie informować o sytuacji w Donbasie w czasie zawieszenia broni, planuje się zaangażować przedstawicieli mediów krajowych i zagranicznych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-