Ukraina zareagowała na nagłą kontrolę gotowości wojsk rosyjskich na granicy

Ukraina zareagowała na nagłą kontrolę gotowości wojsk rosyjskich na granicy

Ukrinform
Nagłego sprawdzenia przez Rosję gotowości wojsk na granicy z Ukrainą nie można interpretować inaczej, jak groźby użycia siły – napisał Wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Wasyl Bodnar na Twitterze.

„Tylko nie nazywajcie mnie panikarzem... Takiej nagłej kontroli gotowości bojowej wojsk rosyjskich, zwłaszcza na naszej granicy, nie można interpretować inaczej niż jako „groźby użycia siły”. Niech prawnicy mnie poprawią, jeśli się mylę. A wczoraj ktoś powiedział, że nie ma agresywnych planów… ”- zaznaczył dyplomata.

Przypomnijmy, na rozkaz prezydenta Rosji Władimira Putina Rosja przeprowadza niespodziewaną inspekcję oddziałów południowego i zachodniego okręgu wojskowego na granicy z Ukrainą. Test obejmie 35 poligonów i pól treningowych, 17 morskich poligonów na Morzu Czarnym i Kaspijskim. Do niespodziewanej inspekcji podciągnięto 149 755 osób, 26 820 jednostek uzbrojenia i sprzętu wojskowego, 414 samolotów, 106 okrętów i jednostek pomocniczych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-