W OBWE powiedziano, gdzie w Donbasie najczęściej słychać wybuchy

W OBWE powiedziano, gdzie w Donbasie najczęściej słychać wybuchy

Ukrinform
W SMM OBWE odnotowano wzrost liczby przypadków zawieszenia broni w obwodzie donieckim i spadek w obwodzie ługańskim w poniedziałek (13 lipca) – napisano w raporcie SMM OBWE na Ukrainie za 14 lipca.

„W obwodzie donieckim SMM odnotował wzrost liczby przypadków naruszenia zawieszenia broni, odnotowując także więcej wybuchów (około 125) w porównaniu do dnia poprzedniego (21 wybuchów)” - napisano w raporcie.

Większość naruszeń odnotowano w obszarach na południowy wschód i południowy zachód od donieckiej stacji filtrującej (15 km na północ od Doniecka ), a także na południowy wschód i południowy zachód od miejscowości Switłodarsk (miejscowość kontrolowana przez rząd, 57 km na północny wschód od Doniecka).

„W obwodzie ługańskim misja odnotowała podobny poziom naruszeń zawieszenia broni, rejestrując jednocześnie mniej wybuchów (18) w porównaniu do dnia poprzedniego (około 210 wybuchów)” - napisało SMM.

SMM napisała też, że zawieszenie broni było najczęściej łamane w obszarach na południowy wschód od miejscowości Popasna ( miejscowość kontrolowana przez rząd, 69 km na zachód od Ługańska).

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-