Wielka Brytania przekazała ukraińskiej straży granicznej 10 quadcopterów

Wielka Brytania przekazała ukraińskiej straży granicznej 10 quadcopterów

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Dziesięć nowych quadcopterów DJI MAVIC różnych modyfikacji, o łącznej wartości ponad 1,2 miliona hrywien, odprawiony zostanie w celu ochrony granicy państwowej z Ukrainą – donosi Służba Straży Granicznej.

„Nowoczesny sprzęt, który pozwala w dzień i w nocy skutecznie monitorować granicę z powietrza, uzyskany dzięki dwustronnej współpracy między Administracją Służby Granicznej a Ambasadą Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej na Ukrainie. Strona brytyjska zapewni również szkolenie dla pracowników Służby Straży Granicznej w celu skutecznego korzystania ze sprzętu. Drony mogą nagrywać w formacie 4K z wysokości do 6 kilometrów. „Wszystko, co dron widzi operator widzi na monitorze kontrolnym” - napisano.

Nowe drony są wysyłane na stronę Zachodniego Wydziału Regionalnego Państwowej Straży Granicznej Ukrainy. To tam strażnicy graniczni - operatorzy dronów - nauczą się obsługiwać nowoczesny sprzęt, a w przyszłości kontrolować z powietrza ten lub inny odcinek granicy państwowej.

Bezzałogowe statki powietrzne są skutecznymi asystentami ukraińskiej straży granicznej, szczególnie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-