Okupanci ostrzelali stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy z zabronionych moździerzy – jeden żołnierz jest ranny

Okupanci ostrzelali stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy z zabronionych moździerzy – jeden żołnierz jest ranny

Ukrinform
1 lipca, zbrojne formowania Federacji Rosyjskiej 5 razy ostrzelały pozycje Sił Zbrojnych.

Na pozycje Sił Połączonych strzelano z zabronionych w Porozumieniach Mińskich moździerzy kalibru 120 mm i 82 mm, z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

Jednostki Sił Połączony, zastosowali dyżurne środki bojowe i odpowiednio reagowały na wrogie prowokacje, tłumiąc zbrojną aktywność okupantów.

„W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" pozycje naszych żołnierzy zostały ostrzelane:

2 razy w pobliżu miejscowości Pisky – z moździerzy kalibru 120 mm i z automatycznych z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

w rejonie miejscowości Awdijwka - z moździerzy kalibru 82 mm, z ręcznych przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" nieprzyjaciel ostrzelał stanowiska Sił Zbrojnych:

w pobliżu miejscowości Orichowe – z automatycznych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Nowozwaniwka – z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych.”

W trakcie działań wojennych 1 ukraiński żołnierz został ranny.

Według danych wywiadowczych, 1 lipca ukraińscy obrońcy zabili dwóch i zranili trzech okupantów. Ponadto w wyniku podrywu na minie wróg stracił czterech najemników i jedną ciężarówkę.

Od początku obecnego dnia pozycje ukraińskich żołnierzy zostały 2 razy ostrzelane w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" w pobliżu miejscowości Ługańskie - z moździerzy kalibru 120 mm i 82 mm, z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych.

Nie odnotowano żadnych strat.

Sytuacja w obszarze działania Sił Połączonych pozostaje kontrolowana.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-