OBWE w weekend zarejestrowała w Donbasie 80 eksplozji

OBWE w weekend zarejestrowała w Donbasie 80 eksplozji

Ukrinform
Specjalna misja monitorująca OBWE na Ukrainie w sobotę zarejestrowała 50 eksplozji w regionie obwodu donieckiego i 30 eksplozji w regionie obwodu ługańskiego.

Jest to zapisane w raporcie SMM OBWE nr 153/2020 z dnia 29 czerwca 2020 r. - donosi Ukrinform.

„Między wieczorem 26 a wieczorem 27 czerwca w regionie obwodu donieckiego SMM odnotowała mniej naruszeń zawieszenia broni, rejestrując jednocześnie więcej eksplozji (około 40) w porównaniu do poprzedniego okresu sprawozdawczego (25 eksplozji)” - czytamy w raporcie.

Większość naruszeń zawieszenia broni, w tym większość eksplozji, odnotowano w obszarach na zachód od okupowanej Horliwki, na północ od okupowanego Doniecka oraz na północny wschód i południowy zachód od kontrolowanej przez rząd Awdijiwki.

Od wieczora 27 do wieczora 28 czerwca misja odnotowała wzrost liczby przypadków zawieszenia broni, przy mniejszej liczbie eksplozji (10) w porównaniu do dnia poprzedniego. Większość naruszeń zawieszenia broni odnotowano na obszarach na północ od Doniecka, a także na wschód i południe od Hnutowa (miejscowość kontrolowana przez rząd, 90 km na południe od Doniecka).

„Między wieczorem 26 a wieczorem 27 czerwca w obwodzie ługańskim SMM odnotował spadek liczby naruszeń zawieszenia broni (w tym brak eksplozji) w porównaniu z poprzednim okresem sprawozdawczym (około 160 eksplozji)” - napisano w SMM.

Od 27 sierpnia wieczorem do 28 czerwca Misja odnotowała wzrost liczby przypadków zawieszenia broni i więcej eksplozji (30) w porównaniu z dniem poprzednim.

Większość naruszeń zawieszenia broni odnotowano na obszarach na wschód od miejscowości Popasna (kontrolowana przez rząd, 69 km na zachód od Ługańska) i na północny wschód od obszaru wycofania w pobliżu Zołotego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-