Okupanci w Donbasie 12 razy naruszyli zawieszenie broni - dwóch żołnierzy jest rannych

Okupanci w Donbasie 12 razy naruszyli zawieszenie broni - dwóch żołnierzy jest rannych

Ukrinform
29 czerwca, zbrojne formowania Federacji Rosyjskiej 12 razy ostrzelały pozycje Sił Zbrojnych.

Na pozycje Sił Połączonych strzelano z zabronionych w Porozumieniach Mińskich przeciwpancernych systemów rakietowych i moździerzy kalibru 120 mm, z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej i snajperskiej - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" pozycje naszych żołnierzy zostały ostrzelane:

2 razy w pobliżu miejscowości Berezowe – z przeciwpancernych systemów rakietowych, z automatycznych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z innej broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Starohnatiwka - przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

w rejonie miejscowości Wodjane - z automatycznych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z broni snajperskiej.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" nieprzyjaciel 8 razy ostrzelał stanowiska Sił Zbrojnych:

2 razy w pobliżu miejscowości Chutor Wilnyj - z ręcznych przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z innej broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Krymskie – z moździerzy kalibru 120 mm,

w pobliżu miejscowości Ługańskie – z moździerzy kalibru 120 mm,

w pobliżu miejscowości Piwdenne - z granatników oraz z broni strzeleckiej.”

Według zaktualizowanych informacji, 28 czerwca, o godz. 21.18 i 22.55, przedstawiciele oddziałów zbrojnych Federacji Rosyjskiej z kierunku miejscowości Dolomitne w obwodzie donieckim, (nie kontrolowanej przez rząd ukraiński), celowo dwukrotnie ostrzelali budynki mieszkalne w Nowoługańsku, używając broni strzeleckiej kalibru 7,62 mm. W wyniku pierwszego ostrzału okno i meble jednego z domów zostały uszkodzone, a podczas drugiego - wróg rozbił okna z podwójnymi szybami na balkonie drugiego piętra budynku mieszkalnego. W wyniku ostrzału – nie odnotowano rannych.

Obserwatorzy z ukraińskiej strony Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji (SCKK) , którzy pracowali na miejscu, stwierdzili również, że odległość i kierunek, z którego miały miejsce ostrzał, wyraźnie wskazują na udział rosyjskich sił okupacyjnych w tej zbrodni.

W trakcie działań wojennych 2 ukraińskich żołnierzy zostało rannych.

Według danych wywiadowczych, 2 okupantów zostało rannych.

Od początku obecnego dnia pozycje ukraińskich żołnierzy zostały 2 razy ostrzelane w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Schid" w pobliżu miejscowości Newelske - z moździerzy kalibru 120 mm.

Nie odnotowano żadnych strat.

Sytuacja w obszarze działania Sił Połączonych pozostaje kontrolowana.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-