Pojazd pancerny Kozak-2M1 trafił do uzbrojenia armii ukraińskiej

Pojazd pancerny Kozak-2M1 trafił do uzbrojenia armii ukraińskiej

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Pojazd pancerny Kozak-2M1, opracowany i produkowany masowo przez kijowską organizację pozarządową, został przyjęty na uzbrojenie przez Siły Zbrojne Ukrainy.

Odpowiedni nakaz został podpisany przez Ministra Obrony Ukrainy Andrija Tarana, informuje DefenseExpress.

„Przyjęcie na uzbrojenie” Kozak-2M1 poprzedzone były testami pancernego pojazdu, które trwały od października 2018 do grudnia 2019. W czasie tych testów kompleksowo przetestowano go pod względem wydajności. Testy obejmowały między innymi brodzenie, jazdę po terenie podmokłym, w warunkach zimowych po terenie oblodzonym i zaśnieżonym oraz zrzuty na spadochronie. Przeprowadzono również ostrzeliwania.” - zaznaczono w oświadczeniu.

Należy zauważyć, że Kozak-2M1 jest zgodny ze standardami NATO dotyczącą ochrony STANAG 4569, posiada poziom 2 ochrony przed bronią strzelecką i zabezpieczeniem poziomu III, zapewniającym ochronę przed pociskami przeciwpancernymi oraz posiada wzmocniony kadłub, który chroni przed wybuchem ekwiwalentu 8 kilogramów trotylu.

Pojazd ma opancerzenie całego korpusu, które odróżnia go od innych podobnych pojazdów opancerzonych, które zazwyczaj buduje się na podstawie SUV-ów lub ciężarówek.

Kozak-2M1 o masie całkowitej 14 ton jest wyposażony w silnik wysokoprężny o mocy 280 km o pojemności 5,9 litra.

Główną bronią Kozak-2M1 jest karabin maszynowy dużego kalibru 12,7 mm zamontowany w zabezpieczonej wieży. Zapewnia wystrzelenie celu do 2 km dla celów naziemnych. Załoga samochodu pancernego składa się z 8 osób - 2 członków załogi i 6 bojowników.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-