Okupanci 9 razy ostrzelali stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy w Donbasie - strat nie odnotowano

Okupanci 9 razy ostrzelali stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy w Donbasie - strat nie odnotowano

Ukrinform
25 marca rosyjskie siły okupacyjne 9 razy naruszyły zawieszenie broni.

Na pozycje Sił Połączonych strzelano z zabronionych w Porozumieniach Mińskich moździerzy kalibru 120 mm i 82 mm, z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" pozycje naszych żołnierzy zostały 5 razy ostrzelane:

2 razy w okolicy miejscowości Awdijiwka, w okolicy miejscowości Wodjane, w pobliżu Krasnohoriwki i w okolicy miejscowości Pisky.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" nieprzyjaciel 4 razy ostrzelał stanowiska Sił Zbrojnych:

2 razy w pobliżu miejscowości Nowoługańskie, w okolicy miejscowości Orichowe, w pobliżu miejscowości Krymskie - z moździerzy kalibru 120 mm – 20 pocisków.

Na każdy nieprzyjacielski ostrzał oddziały Sił Połączonych ostrzałami ogniowymi dawały odpowiednią odpowiedź.

Od początku obecnego dnia pozycje ukraińskich żołnierzy zostały ostrzelane z broni zabronionej w Porozumieniach Mińskich w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Schid" w okolicy miejscowości Pawłopil.

Nie odnotowano żadnych strat.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-