Prezydent uczcił pamięć „Cyborgów” w Ministerstwie Obrony

Prezydent uczcił pamięć „Cyborgów” w Ministerstwie Obrony

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uczestniczy w uczczeniu pamięci „cyborgów”, którzy zginęli podczas bohaterskiej obrony międzynarodowego lotniska w Doniecku – donosi korespondent Ukrinform.

W obchodach biorą udział również rodziny poległych żołnierzy, kierownictwo departamentu obrony, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, przedstawiciele społeczeństwa, żołnierzy garnizonu kijowskiego, kadetów i liceów wojskowych placówek oświatowych stolicy.

Poranna ceremonia odbędzie się w Sali Pamięci Ministerstwa Obrony Ukrainy, poświęconej pamięci wszystkich poległych żołnierzy podczas 242 dni obrony lotniska w Doniecku, którzy kosztem życia walczyli o wolność i niezależność państwa od podstępnego rosyjskiego okupanta.

16 stycznia Ukraina obchodzi Dzień Pamięci o obrońcach lotniska w Doniecku. Obrona lotniska trwała 242 dni - od 26 maja 2014 r. do 22 stycznia 2015 r., a zakończyła się po całkowitym zniszczeniu starych i nowych terminali lotniskowych.

Cyborgi stali się symbolem odwagi i oddania ideałom wolnej i niepodległej Ukrainy.

Między 18 stycznia a 21 stycznia 2015 r. w wyniku bombardowania terminalu zginęło 58 cyborgów, dlatego 21 stycznia zdecydowano o wycofaniu wojsk ukraińskich z nowego terminalu, który został całkowicie zniszczony i nie nadaje się do obrony.

W obronie lotniska w Doniecku zginęło ponad 200 ukraińskich obrońców, ponad 500 zostało rannych, wielu z nich otrzymało nagrody państwowe, niektórzy pośmiertnie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-