Okupanci 5 razy ostrzelali stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy z zabronionych moździerzy

Okupanci 5 razy ostrzelali stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy z zabronionych moździerzy

Ukrinform
6 stycznia rosyjskie siły okupacyjne 5 razy naruszyły zawieszenie broni, w tym używając moździerzy, zakazanych w Porozumieniach z Mińska i granatników - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" pozycje naszych żołnierzy zostały 2 razy ostrzelane w okolicy miejscowości Pisky - z automatycznych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z innej broni strzeleckiej.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" nieprzyjaciel 3 razy ostrzelał stanowiska Sił Zbrojnych w pobliżu miejscowości Krymskie - z moździerzy kalibru 82 mm, z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych.

Strat wśród ukraińskich żołnierzy nie odnotowano.

Od początku obecnego dnia rosyjskie oddziały okupacyjne nie wykazywały żadnej aktywności ogniowej.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-