Okupanci 5 razy ostrzelali stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy z zabronionych moździerzy

Okupanci 5 razy ostrzelali stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy z zabronionych moździerzy

Ukrinform
6 stycznia rosyjskie siły okupacyjne 5 razy naruszyły zawieszenie broni, w tym używając moździerzy, zakazanych w Porozumieniach z Mińska i granatników - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" pozycje naszych żołnierzy zostały 2 razy ostrzelane w okolicy miejscowości Pisky - z automatycznych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z innej broni strzeleckiej.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" nieprzyjaciel 3 razy ostrzelał stanowiska Sił Zbrojnych w pobliżu miejscowości Krymskie - z moździerzy kalibru 82 mm, z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych.

Strat wśród ukraińskich żołnierzy nie odnotowano.

Od początku obecnego dnia rosyjskie oddziały okupacyjne nie wykazywały żadnej aktywności ogniowej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-