Rosja latem 2014 roku ostrzeliwała terytorium Ukrainy co najmniej 149 razy - Bellingcat

Rosja latem 2014 roku ostrzeliwała terytorium Ukrainy co najmniej 149 razy - Bellingcat

Ukrinform
Latem 2014 roku rosyjska artyleria bombardowała terytorium Ukrainy co najmniej 149 razy.

Jest to stwierdzone w raporcie Bellingcat.

„Jednostki artyleryjskie sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej przeprowadziły co najmniej 149 oddzielnych ataków artyleryjskich na Ukrainę latem 2014 roku”, czytamy w raporcie.

Śledczy Bellingcat zbadali pas graniczny na Ukrainie o szerokości 22 km w obwodzie donieckim i ługańskim. Na terytorium Federacji Rosyjskiej śledczy zbadali całe terytorium obwodu rostowskiego po drugiej stronie granicy od obszaru badanego na Ukrainie. W sumie zliczono 408 obiektów, które zostały ostrzelane przez granicę z Federacji Rosyjskiej.

Biorąc pod uwagę całkowitą liczbę miejsc po eksplozjach, rosyjskie wojsko wystrzeliło tysiące pocisków latem 2014 roku. Ostrzeliwanie na dużą skalę ukraińskich pozycji z terytorium Federacji Rosyjskiej rozpoczęło się po tym, jak ukraińskie wojsko rozpoczęło ofensywę w czerwcu 2014 roku w celu odzyskania kontroli nad miastami zdobytymi przez rosyjskich najemników.

Śledczy Bellingcat twierdzą, że dane dotyczące liczby ataków są podane jako minimalna liczba ostrzałów. Brak bardziej dokładnych danych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-