Rosja latem 2014 roku ostrzeliwała terytorium Ukrainy co najmniej 149 razy - Bellingcat

Rosja latem 2014 roku ostrzeliwała terytorium Ukrainy co najmniej 149 razy - Bellingcat

Ukrinform
Latem 2014 roku rosyjska artyleria bombardowała terytorium Ukrainy co najmniej 149 razy.

Jest to stwierdzone w raporcie Bellingcat.

„Jednostki artyleryjskie sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej przeprowadziły co najmniej 149 oddzielnych ataków artyleryjskich na Ukrainę latem 2014 roku”, czytamy w raporcie.

Śledczy Bellingcat zbadali pas graniczny na Ukrainie o szerokości 22 km w obwodzie donieckim i ługańskim. Na terytorium Federacji Rosyjskiej śledczy zbadali całe terytorium obwodu rostowskiego po drugiej stronie granicy od obszaru badanego na Ukrainie. W sumie zliczono 408 obiektów, które zostały ostrzelane przez granicę z Federacji Rosyjskiej.

Biorąc pod uwagę całkowitą liczbę miejsc po eksplozjach, rosyjskie wojsko wystrzeliło tysiące pocisków latem 2014 roku. Ostrzeliwanie na dużą skalę ukraińskich pozycji z terytorium Federacji Rosyjskiej rozpoczęło się po tym, jak ukraińskie wojsko rozpoczęło ofensywę w czerwcu 2014 roku w celu odzyskania kontroli nad miastami zdobytymi przez rosyjskich najemników.

Śledczy Bellingcat twierdzą, że dane dotyczące liczby ataków są podane jako minimalna liczba ostrzałów. Brak bardziej dokładnych danych.

prs

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-