Okupanci siedem razy zrywali rozejm, pod Szyrokino strzelano z moździerzy

Okupanci siedem razy zrywali rozejm, pod Szyrokino strzelano z moździerzy

Ukrinform
Grupy zbrojne Federacji Rosyjskiej i jej najemnicy w ciągu ostatniego dnia siedem razy naruszyli zawieszenie broni w Donbasie.

Poinformowało centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„Wróg strzelał na pozycje jednostek Sił Połączonych z zabronionych moździerzy kalibru 82 mm, z granatników różnych systemów i z broni strzeleckiej, w tym z ciężkich karabinów maszynowych. Zanotowano ostrzał z broni BMP”, czytamy w raporcie.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" pozycje naszych żołnierzy zostały dwukrotnie ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Szyrokino - z moździerzy kalibru 82 mm;

w okolicy miejscowości Lebiedinskie - z broni strzeleckiej.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" nieprzyjaciel sześciokrotnie ostrzelał stanowiska Sił Zbrojnych:

w pobliżu miejscowości Krymskie - z broni BMP, z granatników różnych systemów, z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej;

koło miejscowości Ługańskie i Majskie - z automatycznych granatników przeciwpancernych oraz z ciężkich karabinów maszynowych;

niedaleko miejscowości Nowoługańskie - z granatników różnych systemów i z broni strzeleckiej;

w pobliżu miejscowości Zaicewe - z ręcznych granatników przeciwpancernych i z ciężkich karabinów maszynowych.

Wczoraj, 5 grudnia, strat wśród ukraińskich żołnierzy nie odnotowano.

Od początku obecnego dnia formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej i jej najemnicy dwukrotnie ostrzeliwały pozycje żołnierzy Sił Połączonych w pobliżu Awdijiwki. Pierwszy ostrzał wykonano z moździerzy kalibru 120 mm, zabronionych na mocy porozumień mińskich. 23 zarejestrowane eksplozje. W drugim przypadku wróg używał granatników różnych systemów, ciężkich karabinów maszynowych i innej broni strzeleckiej.

W wyniku porannych ostrzałów wroga nikt nie zginął.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-