Wycofanie w Donbasie - okupanci w nocy przenoszą broń na nowe pozycje

Wycofanie w Donbasie - okupanci w nocy przenoszą broń na nowe pozycje

Ukrinform
Rosyjskie oddziały okupacyjne w nocy w tajemnicy przenoszą na nowe pozycje broń, która ma zostać usunięta z linii wycofania – podczas konferencji prasowej powiedział rzecznik Ministerstwa Obrony Maksym Prauta.

„Intensywność szkolenia w zakresie kontroli ognia wśród jednostek znajdujących się w pobliżu odcinków wycofania stron wzrosła. Ponadto w czasie ciemności, potajemnie jest przenoszone na nowe pozycje uzbrojenie, które podlega usunięciu z linii wycofania. Jednocześnie w okopach wróg umieszcza wadliwy sprzęt, którego ewakuację będzie próbował wydać za wypełnienie warunków jego usunięcia”- powiedział rzecznik.

Według Prauty, aby ukryć te „machinacje”, rosyjskie dowództwo ograniczyło przyjmowanie przedstawicieli mediów na linii demarkacyjnej pod groźbą ostrzału przez ukraińskie Siły Połączone.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-