Wycofanie w Donbasie - okupanci w nocy przenoszą broń na nowe pozycje

Wycofanie w Donbasie - okupanci w nocy przenoszą broń na nowe pozycje

Ukrinform
Rosyjskie oddziały okupacyjne w nocy w tajemnicy przenoszą na nowe pozycje broń, która ma zostać usunięta z linii wycofania – podczas konferencji prasowej powiedział rzecznik Ministerstwa Obrony Maksym Prauta.

„Intensywność szkolenia w zakresie kontroli ognia wśród jednostek znajdujących się w pobliżu odcinków wycofania stron wzrosła. Ponadto w czasie ciemności, potajemnie jest przenoszone na nowe pozycje uzbrojenie, które podlega usunięciu z linii wycofania. Jednocześnie w okopach wróg umieszcza wadliwy sprzęt, którego ewakuację będzie próbował wydać za wypełnienie warunków jego usunięcia”- powiedział rzecznik.

Według Prauty, aby ukryć te „machinacje”, rosyjskie dowództwo ograniczyło przyjmowanie przedstawicieli mediów na linii demarkacyjnej pod groźbą ostrzału przez ukraińskie Siły Połączone.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-