Rosja nadal dostarcza Donbasowi broń i amunicję – wywiad

Rosja nadal dostarcza Donbasowi broń i amunicję – wywiad

Ukrinform
Dowództwo Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej wspomaga jednostki wojsk okupujących i nadal dostarcza broń, amunicję oraz paliwo i oleje na tymczasowo okupowane terytoria obwodów donieckiego i ługańskiego - powiedział podczas briefingu rzecznik Ministerstwa Obrony Maksym Prauta, powołując się na informacje z Dyrekcji Generalnej Wywiadu Obronnego.

„Dowodzenie siłami zbrojnymi Rosji wzmacnia jednostki frontowe w rejonie operacyjnym nr 1 (Donieck) i 2 (Ługańsk), rosyjskimi pracownikami i najemnikami, którzy zostali ponownie powołani dla uniknięcia odpowiedzialności karnej za przestępstwa popełnione po zwolnieniu ze służby”- powiedział rzecznik.

Prauta twierdzi, że jednocześnie z wyżej wymienionymi osobami przed dostarczeniem ich na linię frontu, odbywają się szkolenia z przekazaniem specjalnych materiałów, opracowanych przez rosyjskich propagandystów, dotyczących procedury postępowania w przypadku potrzeby komunikacji z przedstawicielami Misji OBWE i mediów międzynarodowych.

Ponadto, według rzecznika, zapasy broni, amunicji oraz paliwa i olejów na tymczasowo okupowanych terytoriach obwodu donieckiego i ługańskiego przebiegają przez niekontrolowane odcinki granicy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-