Zaczęło się wycofywanie w rejonie Bohdaniwki

Zaczęło się wycofywanie w rejonie Bohdaniwki

Ukrinform
W rejonie Bohdaniwki ukraińskie wojska i wojska rosyjskie zaczęły wycofywać siły i środki po wystrzeleniu rakiet sygnałowych - donosi korespondent Ukrinform.

„O godzinie 12.01 wystrzelono białe rakiety, o godzinie 12.15 wystrzelono zielone i o godzinie 12.20 pojecha sprzęt. Nasz sprzęt - jeden transporter opancerzony, jeden wojskowy „Ural” i 7 osób - zaczęli zajmować wcześniej zaplanowane pozycje. Jutro i pojutrze żołnierze i sprzęt wojskowy się wycofa”- powiedział szef serwisu prasowego OSP Andrij Ageew.

Powiedział także, że strona ukraińska otrzymała potwierdzenie od SMM OBWE, która znajduje się na niekontrolowanym terytorium, informacje o wystrzeliwaniu rakiet i rozpoczęciu wycofania się przez bojowników.

Przypomnijmy, wycofanie wojsk w Petriwsku, zaplanowane było na 4 listopada i zostało przełożone z powodu ostrzelania ukraińskich pozycji, które zostało zarejestrowane 30 października.

8 listopada strona ukraińska zadeklarowała gotowość do rozpoczęcia o godzinie 12.00 praktycznego procesu wycofania sił i środków na odcinku nr 3, które znajduje się na terenie miejscowości Bohdaniwka - Petriwske w obwodzie donieckim. Jednocześnie rosyjskie oddziały okupacyjne ogłosiły, że zaczną się wycofywać ze swojej strony dopiero 9 listopada.

Specjalny przedstawiciel Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w Trójstronnej Grupie Kontaktowej Martin Sajdik powiedział, że TGK, z udziałem przedstawicieli niektórych regionów Doniecka i Ługańska Ukrainy, uzgodniło zaktualizowaną datę i godzinę rozpoczęcia wycofania sił i środków w Petriwsku: 9 listopada, 12 rano czasu Kijów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-